Zegarek na prezent

ł nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfr

Zegarek na prezent

Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek

W 1968 roku George H. Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED. Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym. Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek


Podkreśl swój styl i klasę

Jeśli chcemy stworzyć wizerunek z klasą, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu kilku rozwiązań. Jednym z nich jest oczywiście odpowiedni strój wraz z konkretnymi dodatkami, które podkreślą nasz szyk i klasę. Takimi dodatkami może być chociażby elegancki i gustowny zegarek. Nowoczesne zegarki mogą istotnie poprawić nasz ogólny wizerunek i aparycję. Wystarczy odwiedzić sklep z zegarkami, aby przekonać się, jak wiele możliwości mamy do wyboru. Zegarki można nosić zarówno na rękach, jak i na szyi, bądź jako element stroju, mogą mieć też różne kształty i uwzględniać różne motywy. Wybór jest naprawdę duży, dlatego nie warto ograniczać się w tym zakresie, tylko pomyśleć o tym, jaki zegarek chcielibyśmy mieć i taki znaleźć.


Sprzężenie to zachodzi dzięki zjawiskom piezoelektrycznym

Zasada działania opiera się na wzajemnym sprzężeniu pola elektrycznego z mechanicznym polem odkształceń płytki kwarcowej. Sprzężenie to zachodzi dzięki zjawiskom piezoelektrycznym zachodzącym w krysztale kwarcu. Pole elektryczne uzyskiwane jest zwykle za pomocą naniesionych na płytkę kwarcową cienkich elektrod metalowych i podaniu na nie napięcia. Jeśli napięcie to jest zmienne w czasie, to obserwuje się zjawisko rezonansów mechanicznych płytki na określonych częstotliwościach, przy czym istnieje duża liczba (teoretycznie nieskończenie wielka) sposobów drgań płytek. Sposób drgania płytki zależy od jej orientacji krystalograficznej, kształtu oraz rodzaju naniesionych elektrod. Do najczęściej stosowanych kształtów należą belki, widełki (rezonatory kamertonowe) oraz dyski.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy