Uroda orientu. Jak dbać o cerę i jakie zabiegi wykonywać

rowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie

Uroda orientu. Jak dbać o cerę i jakie zabiegi wykonywać rękawica kessa

Czym są kosmetyki naturalne?


Kosmetykami naturalnymi nazywa się grupę środków pielęgnacyjnych, które składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze. Zawierają w składzie surowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie substancji przez nie wytworzonych. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane kosmetykami eko, bądź organicznymi nie powinny mieć dodatku sztucznych substancji, takich jak parabeny, silikony czy barwniki chemiczne. Dopuszcza się jednak stosowanie niektórych środków syntetycznych, niemogących być pozyskanych w sposób naturalny. Mimo tego skład kosmetyków organicznych jest w większości, jeśli nie w całości, pozyskany z surowców naturalnych, jak najmniej przetworzonych chemicznie.


Stosowanie olei organicznych w kosmetyce


Stosowanie naturalnych olejków w kosmetykach jest częstym zabiegiem producentów, ze względu na ich szerokie zastosowanie i substancje odżywcze. Są używane jako dodatek do kremów, odżywek, maseczek, czy nawet szamponów. Ich właściwości odżywcze pomagają w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci polepszając ich kondycję i wygląd. Olejki organiczne pochodzenia roślinnego są stosowane także w aromaterapii, przy kąpielach relaksacyjnych czy masażach. Zaletami używania olei kosmetycznych są łatwa przyswajalność substancji odżywczych oraz przyjemna w użytkowaniu formuła i szerokie spektrum właściwości. Najczęściej stosowanymi olejami naturalnymi są olej arganowy, kokosowy, jojoba oraz shea.


Azjatyckie kosmetyki naturalne


Kosmetyki produkowane w Azji bardzo często są zrobione z naturalnych surowców roślinnych. Są bardzo wysokiej jakości produktami, znanymi nie tylko w Azji, ale także w całej Europie i Północnej Ameryce, gdzie zyskują na popularności. Azjatyckie kosmetyki są polecane szczególnie dla osób z wrażliwą i bladą cerą. Nie podrażniają tak skóry, są znacznie delikatniejsze i lżejsze w formule, niż część europejskich. Wynika z różnic dermatologicznych między Europejkami, a Azjatkami, które mają bladszą i delikatniejsze cerę. Ponadto kosmetyki wytwarzane w Azji zawierają inne składniki odżywcze, wykorzystują rośliny rosnące w tamtejszym klimacie, dlatego też ich właściwości regeneracyjno-pielęgnacyjne różnią się od europejskich kosmetyków.