Samochodowo - o myjniach

bez znaczenia jest też fakt, że bez problemu można kupić samochód używany. Takie rozwiązanie zresztą cieszy się dużą popularnością. Z racji tego, że samochodów jest naprawdę dużo, niezwykle często korzystamy z usług profesjonalny

Samochodowo - o myjniach

Czemu myjnia samochodowa to dobry pomysł?

W Polsce własny samochód już dawno przestał być jakimkolwiek dobrem luksusowym. Dlaczego? Auta są o wiele tańsze, a poza tym nie bez znaczenia jest też fakt, że bez problemu można kupić samochód używany. Takie rozwiązanie zresztą cieszy się dużą popularnością. Z racji tego, że samochodów jest naprawdę dużo, niezwykle często korzystamy z usług profesjonalnych myjni samochodowych, które proponują usunięcie wszystkich zabrudzeń, jakie w czasie użytkowania auta zebrały się na jego karoserii. Mycie jest szybkie i przede wszystkim bardzo dokładne, dlatego popularność myjni jest całkowicie zrozumiała. Ponadto, na myjni można też nabłyszczyć samochód, a jego wygląd dla wielu właścicieli ma priorytetowe znaczenie.


Dla porównania popularnie stosowane myjki wodne

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Jak pracują myjnie samochodowe?

Własnoręczne mycie samochodu może okazać się dużym problemem, zwłaszcza jeśli mieszka się w bloku i nie posiada się żadnej działki lub własnego podwórka. Z myślą o takich osobach stworzone zostały profesjonalne myjnie samochodowe, które dzielą się na dotykowe i bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, w myjniach bezdotykowych nie ma konieczności samodzielnego mycia auta. Wszystko robią za nas maszyny. W myjniach dotykowych natomiast mamy do dyspozycji specjalne dyspozytory, które pozwalają opłukać auto wodą, umyć je specjalnym środkiem, spłukać, a na koniec jeszcze nabłyszczyć, jeśli takie jest życzenie klienta. Liczba myjni działających na rynku jest naprawdę duża, dzięki czemu żaden właściciel samochodu nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z zagwarantowaniem mu odpowiedniej czystości.