Studencka poligrafia
Studenci znani są z tego, że posiadają bardzo wiele książek, kserówek i różnych segregatorów. Wobec tego są oni bardzo dobrymi klientami różnych punktów sprzedaży książek, materiałów biurowych i produktów wykorzystywanych do zapisywania notatek i podkreślania najważniejszych informacji. Wszystko to sprawia, że zarówno produkcja, jak i sprzedaż studenckiej poligrafii jest bardzo opłacalna. Nie zmienia to jednak faktu, że taka poligrafia musi posiadać jak najwyższą jakość, aby mogła ona znaleźć szerokie grono klientów. W przeciwnym razie studenci nie będą chcieli dokonywać zakupu konkretnych książek, a przede wszystkim konkretnych materiałów biurowych. Natomiast sprzedaż studenckiej poligrafii prowadzona jest w tych miejscach, w których bardzo często pojawiają się studenci.
Nowoczesne metody poligraficzne
Nowoczesna poligrafia cechuje się tym, że jest w stanie zajmować się bardzo ozdobną i atrakcyjną produkcją książek i różnego rodzaju artykułów biurowych. Jednocześnie korzystając z nowoczesnych metod poligraficznych można sprawić, że niektóre produkty będą wyglądały bardzo klasycznie i wyjątkowo. Dzięki temu będą one stanowiły bardzo dobry sposób uczczenia jakichś ważnych rocznic czy świąt. Specyfika nowoczesnej poligrafii polega więc na tym, że przy jej wykorzystaniu można wypuszczać do sprzedaży naprawdę dobrze wyglądające produkty niezależnie od tego, jakie jest ich konkretne zastosowanie. Takie produkty mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez młodzież oraz dzieci. Wszystkie osoby znające się na nowoczesnej poligrafii doceniają posiadane przez nią możliwości.
Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie
Mapa rastrowa ? bitmapa będąca cyfrową reprezentacją mapy wykonanej w konkretnej skali i odwzorowaniu kartograficznym. Najczęściej tworzona poprzez skanowanie map analogowych (papierowych lub foliowych).
Ze względu na stałą rozdzielczość mapy rastrowej nadaje się ona do odwzorowania małych obszarów, dla których nie występuje w stopniu istotnym zniekształcenie charakterystyczne dla wybranego odwzorowania kartograficznego.
Mapa taka może być przydatna, gdy zachodzi potrzeba wykonania komputerowego projektu (na przykład budowlanego) w sytuacji, w której nie dysponujemy mapą wektorową danego obszaru. Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie jej w amatorskich urządzeniach GPS z wyświetlaczem LCD. Wreszcie poprzez wykonanie wektoryzacji można z mapy rastrowej otrzymać mapę wektorową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_rastrowa