Panele słoneczne i fotowoltaika. Z czym się to je?

a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 3

Panele słoneczne i fotowoltaika. Z czym się to je? fotowoltaika koszalin

Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Smog vs fotowoltaika


Czy smog można wyeliminować w krótkim czasie inwestycją w odnawialne źródła energii? Z pewnością całkowita eliminacja będzie problemem, ale każda, nawet pojedyncza instalacja fotowoltaiczna na gospodarstwie domowym to mały kroczek ku lepszemu powietrzu. Smog bierze się przede wszystkim z kominów każdego z domów. Warto zatem mieć w świadomości fakt, jakie oddziaływanie ma na zdrowie i jak można jemu zapobiegać. Jak wskazują opracowania, przejście na panele słoneczne lub inne rodzaje odnawialnej energii to jedyny krok ku lepszemu powietrzu w Polsce i całej Europie, zwłaszcza w naszym regionie z najgorszym powietrzem.



Czy warto inwestować w panele słoneczne w Polsce?


Czy stosowanie paneli słonecznych w takich krajach jak Polska ma w ogóle sens? Co myślą o tym specjaliści, jakie jest ich zdanie i co pokazują najnowsze statystyki i badania? Okazuje się, co ciekawe i odkrywcze dla wielu osób, że tak- ma to sens! Nie chodzi tylko o to, że wyprodukowana w ten sposób energia jest pozbawiona szkodliwych substancji chemicznych, ale dzięki stosowaniu wiatraków czy paneli słonecznych można w wielu przypadkach po prostu ograniczyć koszty. Specjaliści przewidują, że postępujące ocieplenie klimatu i większe nasłonecznienie w Polsce jeszcze bardziej przyczyni się do opłacalności fotowoltaiki. Oby!